کاربر گرامی استفاده شما از وب سایت http://life.bimehamrah.com  متعلق به نمایندگی   بیمه پاسارگاد کد 3247   بیانگر موافقت شما با شرایط و قوانین سایت خواهد بود، خواهشمند است پیش از هرگونه استفاده از سایت به مطالعه دقیق این قوانین بپردازید.

شرایط و قوانین نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 برگرفته و با تبعیت از قوانین تجارت الکترونیک، قوانین حمایت از مصرف‌کننده و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران می باشد. بنابراین عمل به قوانین سایت به عنوان یک قرارداد الزامی است.

کاربر:

تمام اشخاص حقیقی و حقوقی که با استفاده از اطلاعات شخصی خود نسبت به ثبت سفارش یا هر گونه استفاده از خدمات نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 اقدام میکنند کاربر سایت شناخته می شوند، و ملزم به رعایت تمام قوانین اعلام شده توسط  نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 می‌باشند.

پروفایل:

 صفحه ای برای استفاده آسان  کاربران از پیشخوان نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247، که مشخصات فردی، اطلاعات تماس، وضعیت شغلی و عکس خود را در آن قرار میدهند. کاربران با قراردادن اطلاعات خود در پروفایل پیشخوان نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247، رضایت خود را مبنی بر دریافت تماس، پیام کوتاه یا ایمیل از سوی نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 اعلام می نمایند.

قوانین صدور بیمه نامه:

در صورت بروز هر گونه قصور، تقلب و عدم همکاری در ارائه ی اصل بیمه نامه ی سال گذشته و یا عدم ارائه ی آن به شرکت نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 در زمان دریافت بیمه نامه جدید، ، به استناد اصل حسن نیت کلیه مسئولیت حاصل از امر فوق بر عهده ی بیمه گذار بوده و وی میبایست ما به التفاوت حق بیمه ی الحاقیه جدید مربوطه را که به دلیل لغو اعمال تخفیفات عدم خسارت سال های گذشته به وجود آمده است، پرداخت نماید.

اصل حسن نیت: 

بیمه گذار و بیمه شده مكلف اند با رعایت دقت و صداقت در پاسخ به پرسش های بیمه گر اطلاعات راجع به موضوع بیمه را در اختیار بیمه گر قرار دهند . اگر بیمه گذار و بیمه شده در پاسخ به پرسش بیمه گر عمداً از اظهار مطلبی خودداری نمایند و یا عمداً برخلاف واقع اظهار بنمایند ، بیمه نامه باطل و بلا اثر خواهد بود ولو مطلبی كه كتمان شده یا برخلاف واقع اظهار شده هیچگونه تأثیری در وقوع حادثه نداشته باشد . در این صورت نه فقط وجوه پرداختی بیمه گذار مسترد نخواهد شد ، بلكه بیمه گر می تواند مانده حق بیمه را نیز مطالبه نماید .

تماس با  نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247:

راه های ارتباطی رسمی نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 ازطریق شماره تماس، سامانه پیامکی، ایمیل و یا شبکه‌های اجتماعی که در قسمت تماس با نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 درج شده، می باشد. و نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 فقط از طریق این سامانه‌ها به ارتباط با مشتری می‌پردازد و هر گونه تماس از راه های دیگر سوء استفاده از نام نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 محسوب می شود و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

حریم شخصی:

فعالیت نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 مبتنی بر قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین تجارت الکترونیک می باشد، و نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 متعهد است از حریم شخصی اطلاعات شما محافظت نماید و از جدیدترین تکنولوژی‌های موجود برای حفظ اطلاعات شما استفاده نماید.

حقوق مالکیت معنوی:

تمام مطالب موجود در سایت نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 ، مانند لوگو، متون، آیکون ها، تصاویر، علائم تجاری، کلیه محتوای تولید شده، خدمات قابل ارائه، کلیه موارد قابل دانلود و کپی، جزئی از اموال نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود در انحصار نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، نقض حق مالکیت معنوی محسوب شده و حق پیگرد قانونی را برای نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 محفوظ می‏‌دارد.

 در صورت استفاده از هر یک از خدمات نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 ، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب کاربری و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است.

تنها مرجع رسمی مورد تایید نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 برای ارتباط با کاربران، پایگاه رسمی این سایت یعنی  http://life.bimehamrah.com  است. ما تنها از طریق ارسال ایمیل و یا از طریق راه ‏‌های رسمی و تایید شده در سایت، با شما تماس می‌‏گیریم و البته شما از طریق شبکه های اجتماعی نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 از قبیل اینستاگرام، تلگرام، لینکدین و واتساپ نیز می توانید از فعالیت ها و خدمات نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 مطلع شوید .


ارسال سفارش:

روز کاری به معنی شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ٨ تا ١۴ و پنج شنبه از ساعت ٨ تا ١٢ به استثنای تعطیلات رسمی در جمهوری اسلامی ایران می‌باشد کلیه سفارشات و درخواست های کاربران در طول اولین روز کاری پس از تعطیلات بررسی و در دست اقدام قرار می‌گیرند. کاربران می‌توانند در تمامی ساعات شبانه روز در هفته و به صورت ۲۴ ساعته اقدام به ارسال درخواست نمایند.

در بیمه‌های بدنه و بعضی از پوشش‌های بیمه آتش سوزی، بیمه‌های درمان و بیمه عمر، صدور بیمه نامه منوط به بازدید از مورد بیمه یا انجام معاینات پزشکی یا دریافت مجوزات لازم می‌باشد. در این موارد طبیعتا صدور بیمه نامه پس از طی مراحل فوق صورت می‌گیرد و ثبت درخواست از سایت نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 در موارد فوق به هیچ عنوان به منزله صادر شدن بیمه نامه نیست. در موارد مذکور ممکن است لازم باشد پس از کارشناسی تغییراتی در درخواست ارائه شده ایجاد شود که قبل از نهایی شدن به اطلاع مشتری می‌رسد و در نهایت پس از طی مراحل فوق امکان صدور بیمه نامه ممکن می‌شود.

در بیمه‌های مسافرتی لازم است بیمه گذار بیمه را قبل از ثبت مهر خروج در پاسپورت خریداری نماید، در غیر اینصورت بیمه‌نامه صادر شده فاقد اعتبار بوده و هیچ گونه مسئولیتی متوجه نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 نخواهد بود. زمان مناسب برای خرید بیمه از شرکت‌های با صدور عادی، ۲۴ ساعت قبل از ثبت مهر خروج از کشور و برای خرید بیمه از شرکت‌های با صدور در لحظه، تا لحظه‌ی قبل از ثبت مهر خروج بر روی پاسپورت شخص مسافر است. با توجه به اینکه در بیمه‌های مسافرتی با قابلیت صدور در لحظه، اطلاعات توسط خود بیمه گذار وارد می‌شود، مسئولیت هرگونه ثبت اشتباه اطلاعات به عهده وارد کننده اطلاعات است و لازم است بیمه گذار تناسب بیمه‌نامه خریداری شده با مدارک مورد نیاز جهت سفر به کشور مقصد را حتما چک نماید.

 

زمان صدور بیمه‌نامه:

کلیه درخواست‌های کاربران در اولین روز کاری، بعد از ثبت درخواست مشتری در دست اقدام قرار می‌گیرند. با توجه به اینکه بیمه از ساعت ۲۴:۰۰ روز صدور اعتبار پیدا می‌کند، لازم است حداقل ۲ روز پیش از اتمام بیمه‌نامه خود، اقدام به سفارش بیمه نمایند. در غیر این صورت مسئولیت مشکلات احتمالی به عهده کاربر می‌باشد. نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 تمام تلاش خود را خواهد نمود تا بیمه‌های با محدودیت زمانی را در اولویت قرار داده و در زمان کوتاه‌تری پیگیری نماید.

چنانچه درخواست مشتری به هر عنوان امکان عملی شدن را نداشته باشد، نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 ملزم بوده در اولین روز کاری بعد از ارسال درخواست توسط کاربر او را مطلع سازد و حدکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت، نسبت به عودت وجه پرداختی کاربر اقدام می‌نماید.

کاربر موظف است در هنگام ثبت درخواست خرید با آگاهی کامل و اطلاع از شرایط بیمه ‌نامه درخواستی خود اطلاعات مورد نیاز جهت خرید بیمه ‌نامه جدید را به دقت وارد نماید و در هنگام تحویل بیمه‌ نامه جدید نسبت به تحویل مدارک و بیمه ‌نامه قبلی اقدام نماید. چنانچه اطلاعات ارسالی توسط کاربر دارای هر گونه ایرادی باشد یا در هنگام تحویل بیمه‌ نامه جدید، بیمه‌ نامه قبلی تحویل نگردد، درخواست خرید کاربر غیر معتبر بوده و نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 حق پیگیری جهت جبران ضرر و زیان احتمالی را برای خود محفوظ می‌داند. بدیهی است، در صورت نبود شرایط ذکر شده، بیمه ‌نامه تحویل داده نمی‌شود.

کاربران می‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص دیگری را برای دریافت سفارش خود وارد نمایند و در این صورت تحویل گیرنده هنگام دریافت می‌بایست کارت شناسایی ارائه نماید.

تمامی بیمه نامه های صادر شده در نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 توسط نمایندگان واحد صدور همکار، کاملاً مطابق با درخواست مشتری صادر می شود. تمام مواردی که مشتری در هنگام خرید اعم از وبسایت و اپلیکیشن وارد می نماید، از جمله سابقه ی عدم خسارت، سطح پوشش های مالی و جانی مورد درخواست، پوشش های جانبی تکمیلی بیمه نامه و دیگر موارد انتخابی، به عنوان درخواست قطعی مشتری تلقی شده و تمام مسئولیت ناشی از انتخاب های انجام شده بر عهده ی مشتری می باشد.

کاربر موظف است جهت نهایی نمودن سفارش، مبلغ بیمه‌ نامه انتخابی را از طریق درگاه پرداخت درون سایت  http://life.bimehamrah.com  به صورت آنلاین پرداخت نماید. چنانچه امکان پرداخت در محل وجود داشته باشد، در هنگام ثبت درخواست به اطلاع مشتری می‌رسد و در این صورت نهایی نمودن درخواست منوط به پرداخت آنلاین نمی‌باشد.

تحویل سفارش در مکان‌هایی که دارای آدرس قابل استناد نمی‌باشد، همانند اماکن عمومی، امکان پذیر نخواهد بود. به استثناء افرادی که به صورت ثابت در آن محل مشغول فعالیت رسمی باشند.


انصراف از خرید:

کاربر می‌تواند در هر مرحله قبل از پرداخت مبلغ بیمه ‌نامه، از خرید خود انصراف دهد. چنانچه درخواست انصراف پس از پرداخت مبلغ بیمه از طرف مشتری اعلام شود و بیمه درخواستی مشتری هنوز صادر نشده باشد، نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 موظف است کلیه مبالغ پرداختی را به مشتری مسترد کند. در صورتی که بیمه درخواستی مشتری صادر شده باشد، پرداخت وجه منوط به قبول شرکت بیمه برای ابطال بیمه خواهد بود، در غیر این صورت استرداد وجه مقدور نمی‌باشد.

مدت قرارداد:

 از لحظه ورود کاربر با نام کاربری اختصاصی خود، می‌تواند از خدمات نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 استفاده نماید. ورود کاربر به معنی قبول همکاری با نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 می‌باشد. اما خروج کاربر به معنای قطع همکاری نیست، و کاربران برای پایان همکاری باید از طریق اعلام به نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 به همکاری خود پایان دهند.

در موارد زیر نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 می تواند بدون توضیح علت، در صورت تشخیص، عضویت کاربران را پایان دهد:

  • تخلف از قوانین جمهوری اسلامی ایران و قوانین سایت
  • جعل هویت اشخاص

روش‌های پرداخت: پرداخت از طریق درگاه اینترنتی:

همگی کاربران نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 می‌توانند در هنگام ثبت سفارش و یا پرداخت اقساط، از طریق درگاه اینترنتی بانک‌ سامان در سایت نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 ، به صورت آنلاین پرداخت اقدام نمایند.

توجه داشته باشید که پرداخت موفق مبلغ سفارش به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش شما بوده و نیازی به اطلاع دادن آن نیست و سفارش شما به صورت خودکار وارد مراحل اعتبار سنجی ، صدور  و ارسال می‏‌شود.

پرداخت حواله ای :

برای بیمه هایی که نرخ آنها در سایت موجود نیست و توسط نمایندگی بیمه پاسارگاد کد 3247 اعلام میگردد، میتوان از طریق انتقال وجه به حساب یا کارت به کارت پرداخت را انجام داد.